PROFIT OKNA DRZWI BRAMY > Blog > 5 mitów na temat okien plastikowych

10 maja 2016

5 mitów na temat okien plastikowych

Okna plastikowe z roku na rok stają się niezwykle popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i lokalach komercyjnych. Sprawdzają się nie tylko pod względem estetycznym, ale także zdobywają zaufanie dzięki wysokiej jakości materiałów i oryginalnej konstrukcji. Mity, które do tej pory negatywnie wpływały na wizerunek okien PCV, odchodzą w zapomnienie.

Okna PCV są dość nowym produktem, który musiał długo zdobywać zaufanie klientów. Dziś jest to rozwiązanie cieszące się ogromną popularnością ze względu na swoją:

 

Spotykane do tej pory mity na temat okien plastikowych wprowadzają często w błąd. Do najczęściej pojawiających się na internetowych forach należą takie hasła, jak:

 

Nieprzyjazne dla środowiska

Okna plastikowe są produkowane z tworzyw sztucznych w pełni bezpiecznych dla człowieka i przyjaznych dla środowiska. PCV można kilkakrotnie wykorzystać w procesie recyklingu. Materiał ten jest niezwykle popularny w przemyśle ze względu na swoje trzy podstawowe funkcje:

 

Brak skutecznej termoizolacji

Współczesne okna Schuco oraz Veka mają zbliżone parametry termiczne, plasujące je wśród najlepszych systemów okiennych. Każdy produkt przechodzi kontrolę jakości CE i musi spełniać konkretne standardy. Zaawansowana technologicznie konstrukcja profili 5-cio, 6-cio, a nawet 7-mio komorowych zapewnia izolacyjność termiczną na najwyższym poziomie.

Nie wyglądają estetycznie

Producenci okien plastikowych dbają o ich najwyższą jakość. Materiał, z jakiego są wykonane, nie zmienia barw dzięki dodaniu do niego w fazie produkcji wysokiej jakości stabilizatorów. Dawne przypadki, skąd pewnie bierze się dzisiejsza nieprawdziwa opinia, że okna PCV mogą żółknąć, nie powinny mieć już miejsca.

Dodatkowym atutem okien PCV jest ich ogromnie bogata kolorystyka. Okno można bez problemu dopasować pod względem stylu do pozostałego wyposażenia wnętrz. Do wyboru mamy także designerskie okleiny, które doskonale przypominają strukturę i kolorystykę drewna.

Odkształcają się pod wpływem wysokich temperatur

Profile używane w produkcji okien plastikowych mają za zadanie stabilizować i wzmacniać konstrukcję bez względu na temperaturę. Dodatkowym wsparciem dla konstrukcji jest zastosowanie w głównych komorach stalowych usztywnień, które mają zwykle grubość około 1,5 mm.

Trudne do utrzymania w czystości

Okna plastikowe o wiele łatwiej znoszą zmienne warunki atmosferyczne niż okna drewniane. Ich zaletą jest to, że są odporne na starzenie się. Minimalnym kosztem można je zachować w doskonałym stanie. Plastik jest materiałem niezwykle odpornym na substancje chemiczne, dlatego do pielęgnacji stosuje się ogólnodostępne łagodne środki czyszczące.

Masz pytania? Z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.