PROFIT OKNA DRZWI BRAMY > Blog > Drzwi drewniane czy stalowe? – o zaletach jednych i drugich.

27 stycznia 2016

Drzwi drewniane czy stalowe? – o zaletach jednych i drugich.

Zarówno drzwi, jak i okna grają bardzo ważną rolę w naszym domu. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka ich aspektów: trwałość, akustyka, bezpieczeństwo. To tylko niektóre cechy brane pod uwagę w czasie wybierania materiałów, z których mają być zrobione. Postaramy się znaleźć jak najwięcej mocnych i słabych stron, aby odpowiedzieć na nurtujące nas pytanie: „Drzwi drewniane czy stalowe?”


Na rynku istnieje wiele typów drzwi przeznaczonych do użytku w domach jednorodzinnych, mieszkaniach czy lokalach komercyjnych. Do najczęściej wybieranych należą drewniane i stalowe.

Drewniane drzwi to dobra inwestycja

Drzwi drewniane to idealne rozwiązanie do domów jednorodzinnych i mieszkań. Ich klasyczny urok pięknie się komponuje z każdym wnętrzem. Drewno jest trwałym materiałem, który doskonale izoluje pod względem termicznym. To także sprawdzony sposób na ochronę przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. Pełne, solidne drzwi drewniane zapewniają również mieszkańcom bezpieczeństwo, chroniąc ich przed włamywaczami.

drzwi drewniane

Zalety drzwi drewnianych:

Są jednak dwie słabe strony, które mogą przemawiać na niekorzyść drzwi wykonanych z drewna. Do jednej z nich należy rozszerzanie się naturalnego materiału pod wpływem wilgoci, do drugiej zaliczają się trudy z czyszczeniem i konserwacją. Wiąże się to z pewnymi kosztami i poświęconym czasem.

Drzwi stalowe – lepszy komfort i bezpieczeństwo

Na dzień dzisiejszy drzwi stalowe z uwagi na coraz lepsze parametry cieplne Ud skrzydła zarowno pelnego jak i przeszklonego, sa najczesciej wybierana opcja jako drzwi glowne wejsciowe. istotna jest tutaj roznica w cenie pomiedzy drzwiami stalowymi a drewnianymi, przy zachowaniu zblizonych i porownywalnych parametrow.

Ze względu na ich wielość opcji i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb klientów również materiał taki jak stal staje się powoli dostrzegany przez właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych.
Do największych zalet drzwi stalowych należy ich trwałość oraz odporność na uderzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Są to zwykle drzwi montowane jako zewnętrzne, sprawdzone i skutecznie chroniące dom lub inne lokale przed włamaniami.

KMT-PLUS-Xs5-SZYBA-MLECZNA

Zalety drzwi stalowych:

Różnice między drzwiami drewnianymi i ze stali:

Radunia_cal-06

Drzwi drewniane:

  • stosunkowo droższe
  • mniej odporne na warunki zewnętrzne
  • istnieje potrzeba co kilka lat odświeżenia i konserwacji

KMT-VIIs-winchester-1-519x1024

Drzwi stalowe:

  • stosunkowo tańsze
  • bardzo odporne na warunki atmosferyczne
  • istnieje potrzeba jedynie minimalnego odświeżenia i konserwacji raz na kilka lat

Masz pytania? Z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.