PROFIT OKNA DRZWI BRAMY > Blog > Jakie okna do domu energooszczędnego?

23 grudnia 2015

Jakie okna do domu energooszczędnego?

Okna Schüco - zima classic z szybą Ug=0,5 Wm2K z przekładkami

Każdy dom do dobrego funkcjonowania potrzebuje energii. W czasie użytkowania przestrzeni mieszkalnej najwięcej energii zużywa się na ogrzewanie, energię elektryczną oraz ciepłą wodę. Jak wiadomo są to ogromne koszty. Dobrym rozwiązaniem na zmniejszenie dodatkowych i bardzo obciążających nasz budżet wydatków jest dom energooszczędny. Dzięki niemu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także zadbamy o lepszy klimat życia i wzrost wartości naszej nieruchomości.

 

Energooszczędność to zmiana na lepsze

W dzisiejszych czasach obserwuje się wzrost świadomości na temat zalet, jakie niesie ze sobą budowa domu energooszczędnego.

 

Co zyskujemy, budując dom energooszczędny?

 

Co jest wyznacznikiem energooszczędności?

O tym, czy okno Schuco jest energooszczędne, przekonamy się, sprawdzając parametry zarówno szyby jak i ramy. Jak to zrobić, czego szukać? Każde gotowe do sprzedaży okno plastikowe i drewniane ma przypisany współczynnik przenikania ciepła, który jest oznaczony symbolem Uw. Jeśli jego wartość jest niższa niż 1,3 W/m2K, to możemy śmiało powiedzieć, że to okno jest naprawdę energooszczędne.

 

Jaki materiał okien jest bardziej energooszczędny?

Zarówno okna z tworzywa sztucznego jak i naturalne okna drewniane są porównywalne pod względem energooszczędności. Polskie Normy dla okien ( z wyjątkiem połaciowych ), drzwi balkonowych i powierzchni przezroczystych nieotwieralnych od 01.01.2014r. określają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Umax= 1,3 W/m2K, natomiast od 01.01.2017 obowiązywać będzie na poziomie Umax=1,1 W/m2K.
A jak wiadomo: im niższa wartość U, tym doskonalsza izolacja cieplna i znikoma utrata energii przez szybę i ramę okienną razem.

 

Na co liczymy, montując okna energooszczędne?

Inwestycja w okna energooszczędne na pewno nam się zwróci. W zamian możemy liczyć na bezcenny spokój wynikający z mniejszych kosztów zużycia energii cieplnej. Zyskujemy też niepowtarzalny komfort, jakim jest ciepłe mieszkanie. Wyższa cena okien jakościowo lepszych pod względem izolacyjnym pozwoli nam zapomnieć o zmartwieniach wynikających z podwyżek za energię i strachu przed niedogrzaną przestrzenią mieszkalną.

 

Co nam dają okna energooszczędne:

Masz pytania? Z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.