PROFIT OKNA DRZWI BRAMY > Blog > Jakie okna wybrać?

14 października 2015

Jakie okna wybrać?

Okna Schüco - wiosna rondo z szybą Ug=0,7 Wm2K

Decydujesz się na zakup nowych okien. Oprócz określenia dokładnych wymiarów i kształtów czeka Cię także wybór materiału. Każdy kształt i materiał ma swoje zalety i cechy, które warto wcześniej przemyśleć pod względem designu, trwałości i łatwości utrzymania w czystości.

 

Jakie okna wybrać ze względu na kształt?

Kształt okna powinien być dopasowany do wymagań projektu oraz stylu domu. Jeśli tylko masz potrzebę realizacji niekonwencjonalnych pomysłów na formę okna, możesz liczyć na naszą pomoc.

 

Istnieją różnorodne formy okien:

 

 

Nowoczesna architektura stawia na oryginalne projekty, które wyróżniają się pod względem estetyki i funkcjonalności. Zaawansowane technologie pozwalają dziś nam się cieszyć różnorodnością kształtów. Dzięki niestandardowym oknom nasze wnętrza stają się wyjątkowe.

 

Jak wybrać ze względu na materiał?

Okna wybierasz nie tylko pod względem wymiaru i designu, ale przede wszystkim pod względem materiału. Okna PCV, drewniane, drewniano-aluminiowe i aluminiowe różnią się między sobą:

 

 

Każdy materiał ma swoje szczególne cechy. Drewniane okna wyróżniają się swoim wyjątkowym wyglądem. Dodatkowo wnoszą w domowe wnętrza ciepłą i przytulną atmosferę. Jednak w porównaniu z oknami PCV są drogim produktem oraz wymagającym pod względem utrzymania i konserwacji. PCV jest materiałem o wiele tańszym i nie naraża na większe koszty pod względem zachowania w czystości i w trosce o trwałość. Okna PCV również mogą mieć kolory drewnopodobne – jednostronnie lub obustronnie.

Przeczytaj artykuł: Okna drewniane czy PCV? – o zaletach jednych i drugich.

 

Jak wybrać ze względu na wielkość i ilość szyb?

Decydując się na większe okna, lepiej doświetlasz dom. Natężenie naturalnego światła pozytywnie wpływa na Twoje codzienne funkcjonowanie. Każdy promień słońca to prawdziwa przyjemność. Dodatkowo wnętrze z dużymi oknami staje się wizualnie bardziej przestronne. Zaawansowane technologie w produkcji szyb dają możliwość montowania okien o większych gabarytach. Składają się z jednego lub więcej skrzydeł okiennych z różnymi opcjami otwierania (ruchomy słupek, okno przesuwne, okno ukośno-przesuwne typu HST).

 

Masz pytania? Z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.