PROFIT OKNA DRZWI BRAMY > Blog > Okna drewniane czy PCV? – o zaletach jednych i drugich.

29 października 2015

Okna drewniane czy PCV? – o zaletach jednych i drugich.

Porównując okna należy zwrócić uwagę na wiele ważnych aspektów. O wyborze zwykle decydują takie cechy, jak: jakość wykonania, idealne dostosowanie do indywidualnych projektów, odporność na zmienne warunki atmosferyczne, niezastąpione funkcje termiczne i akustyczne przy zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa. Okna grają w naszym domu ogromnie ważną rolę, dlatego warto dokładnie prześledzić zalety okien drewnianych i PCV.

Dzięki zaawansowanym technologiom zarówno okna drewniane jak i PCV są jednymi z najlepszych produktów na rynku budowlanym. Cieszą się ogromnym zaufaniem, a producenci dbają o zadowolenie wymagającego klienta, uwzględniając jego indywidualne potrzeby. Dlatego dziś okna drewniane i PCV prezentują się niezwykle estetycznie, dostosowując się do współczesnych trendów. Sprawdzają się idealnie jako funkcjonalny produkt, dając tak ważne w naszym życiu poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Poznaj materiał, z jakiego wykonane zostały okna drewniane

Okna drewniane to klasyk, który przyciąga pasjonatów stylu eko kochających ciepłe i klimatyczne wnętrza. Okna drewniane wyróżniają się mocną ramą wykonaną z drewna sosnowego , dębowego lub meranti w 16 podstawowych kolorach, wyróżniają się doskonałą izolacją termiczną oraz zapewniają idealną ochronę akustyczną. Zastosowanie np. wielostopniowego uchyłu pozwoli nam w pełni kontrolować wietrzenie.

Największymi zaletami okien wykonanych z drewna są :

Okna PCV nie odbiegają jakościowo pod względem funkcjonalności od okien wykonanych z naturalnego materiału jakim jest drewno. Sprawdzają się genialnie jako niezawodna ochrona przed hałasem oraz dobrze zabezpieczają przestrzenie mieszkalne przed utratą ciepła. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Dodatkowo okna wykonane z PCV znane są ze swej wyjątkowej praktyczności:

Okna drewniane – dobry sposób na poprawę samopoczucia

Naturalne materiały mogą mieć istotny wpływ na nasze dobre samopoczucie. Drewniane okna pięknie wyglądają, tworząc ciepłą, domową atmosferę. Dostępne w bogatej ofercie kolorystycznej idealnie dostosowują się do każdego wnętrza. Wadą tego typu materiału jest to, że drewno wymaga od nas pewnych zabiegów pielęgnacyjnych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz czasem.

 

Niezawodne okna PCV na każdą porę roku

Okna PCV wybierane są przez klientów przede wszystkim ze względu na niezawodny materiał:

Okna plastikowe zapewniają optymalny komfort termiczny. Dodatkową zaletą okien pcv jest energooszczędność, którą zapewnia profil o szerokości 82 mm lub 90 mm . Natomiast o ochronę przed hałasem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi dbają pakiety składające się z trzech szyb z dwoma powłokami niskoemisyjnymi o rewelacyjnym współczynniku Ug=0,5.

 

Porównanie okien drewnianych i okien PCV

Okna drewniane Poznań

Okna drewniane

  • bardzo dobrze zatrzymują ciepło
  • wymagające pod względem konserwacji i utrzymania w czystości
  • bardzo dobra ochrona przed hałasem
  • zabezpieczenia antywłamaniowe na wysokim poziomie

Okna Schüco - wiosna classic z szybą Ug=0,7 Wm2K

Okna PCV

  • dobrze zatrzymują ciepło
  • nie wymagają konserwacji i są łatwe w utrzymaniu w czystości
  • bardzo dobra ochrona przed hałasem
  • zabezpieczenia antywłamaniowe na średnim poziomie

Masz pytania? Z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.